Ülkemizin Gelişmesindeki Sorumluluklarımız Nelerdir?

aile

Ülkemizin Gelişmesindeki Sorumluluklarımız Nelerdir?

Evdeki sorumluluklarınız nelerdir?

Sorumluluk ailede başlar. Aile içinde her bireyin, belli görev ve sorumlulukları vardır. Aile bireyleri, görev ve sorumluluklarını yerine getirirse düzenli ve mutlu bir şekilde yaşantılarını sürdürebilirler. Ailemize olduğu gibi ülkemize karşı da görev ve sorumluluklarımız vardır.

Öğrenci olarak eğitimimize önem vermeliyiz. Çalışkan ve başarılı bir öğrenci olmalıyız. Okul ve sınıf kurallarına uymalıyız. Okulda bayramlarda, belirli günlerde, spor ve bilgi yarışmalarında aldığımız görev ve sorumluluklarımızı eksiksiz, en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. Okulumuzdaki ve sınıfımızdaki eşyaları dikkatli kullanmalıyız. Bizden sonra kullanacaklara sağlam bırakmalıyız.

Evimizi, okulumuzu, sınıfımızı, çevremizi temiz tutmalıyız. Çevremizi ve doğayı korumalıyız, ağaç dikmeliyiz. Her zaman görev ve sorumluluklarını yerine getiren çocuklar olmalıyız. Bu değerlere sahip olarak yetişen çocuklar, ileride ülkesinin gelişmesini ve yükselmesini sağlar. Ülkemizin gelişmesi, yükselmesi için vatansever ve çalışkan olmalıyız. İşimizi en iyi şekilde ve eksiksiz yapmalıyız.

Bir öğrenci olarak ülkemizin gelişmesi için sizin katkılarınız neler olabilir?
Ülkemizin gelişmesi için hangi değerlere sahip çıkmalıyız?
Ülkemizin gelişmesi için hangi görev ve sorumlulukları yerine getiriyorsunuz?

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir